KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 KDU-ČSL vyjíždí do regionů s obytným vozem, startuje kampaň za dostupné bydlení
Zpět

KDU-ČSL vyjíždí do regionů s obytným vozem, startuje kampaň za dostupné bydlení

Přidáno 7. 9. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL dnes vyjíždí do regionů s obytným vozem – startuje tím kampaň za dostupné bydlení. Lidovci chtějí, aby si obce mohly prostřednictvím státu půjčit peníze od Evropské investiční banky a využít je na přestavbu nemovitostí. Ze starých budov nebo brownfieldů by vznikly cenově dostupné městské byty. Právě dostupné bydlení bude pro KDU-ČSL hlavním tématem před komunálními volbami.


KDU-ČSL chce do vytipování míst a budov zapojit obyvatele měst. Jakým způsobem, to uvede na tiskové konferenci 13. září ve 13 hodin v Praze. V rámci ní totiž představí veškeré podrobnosti komunální kampaně, jejímž ústředním tématem bude právě dostupné bydlení. Tiskové konference se zúčastní předseda strany Pavel Bělobrádek, místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a zástupci komunálních politiků. (Avízo obdržíte v pondělí). KDU-ČSL zároveň představí dosavadní výsledky jednání s ministerstvem pro místní rozvoj. Čerpání peněz z Evropské investiční banky by totiž šlo přes Státní fond rozvoje bydlení.
KDU-ČSL posílá do letošních komunálních voleb téměř 16 tisíc kandidátů - je to nejvíc mezi celostátními politickými stranami. Kromě Mostu kandidují lidovci ve všech statutárních městech, v 8 z nich postavili samostatné kandidátky. V hlavním městě jsou zástupci KDU-ČSL na společné kandidátce Spojme síly pro Prahu.


kategorie Tiskové zprávy