KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 KDU-ČSL prosadila projednání vyslání zahraničních misí. Sněmovna bude plán řešit v pátek
Zpět

KDU-ČSL prosadila projednání vyslání zahraničních misí. Sněmovna bude plán řešit v pátek

Přidáno 30. 5. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL prosadila, aby Sněmovna v pátek hlasovala o podpoře vládního plánu vojenských misí pro roky 2018 - 2020. Podle předsedy poslaneckého klubu lidovců Jana Bartoška jde o důležitý nadstranický krok, který je klíčový pro bezpečnost ČR. Návrh plánu obsahuje záměr posílit českou přítomnost v Afghánistánu nebo Iráku. Píše se v něm také o využití sil NATO v Pobaltí. 


Jan Bartošek zdůraznil, že vládní plán na posílení některých zahraničních misí české armády už schválil Senát. Souhlas ale musí dát také poslanci. "Mise musí být dobře naplánované a připravené - vážíme si našich vojáků a vážíme si toho, že pro nás nasazují své životy," uvedl Bartošek. 
 
Šéf poslanců KDU-ČSL také zmínil, že je důležité se k plánu vojenských misí vyjádřit ještě před blížícím se summitem NATO, který se uskuteční v polovině července v Bruselu. "Pokud Sněmovna schválí vyslání misí, je to jasný vzkaz spojencům, že jsme v rámci NATO věrohodným partnerem," uzavřel Bartošek. 


kategorie Tiskové zprávy