KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 KDU-ČSL má z celostátních stran nejvíc kandidátů v komunálních volbách
Zpět

KDU-ČSL má z celostátních stran nejvíc kandidátů v komunálních volbách

Přidáno 27. 8. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL posílá do letošních komunálních voleb téměř 16 tisíc kandidátů - je to nejvíc mezi celostátními politickými stranami. Kromě Mostu kandidují lidovci ve všech statutárních městech, v 8 z nich postavili samostatné kandidátky. V hlavním městě jsou zástupci KDU-ČSL na společné kandidátce Spojme síly pro Prahu. 

„Děkuji kandidátům, že do komunálních voleb jdou. Mezi politickými stranami máme nejvíc zástupců a já věřím, že jich opět budeme mít i nejvíc zvolených,” okomentoval předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Konkrétně se letos do komunálních voleb za KDU-ČSL přihlásilo 14 756 kandidátů v obcích, v městských částech pak 1 152. 

Jedním z témat, které bude pro KDU-ČSL společné napříč Českou republikou, je dostupné bydlení. Nedostatek cenově přijatelných bytů už totiž dávno není jen problémem velkých měst jako je Praha. Proto lidovci nabízejí řešení v podobě dostupného bydlení - programu, který počítá s výstavbou městských bytů za polovinu stávajících cen. S řešením přichází také brněnská KDU-ČSL, která prosazuje výstavbu družstevních bytů pro ty, kteří nedosáhnou na hypotéku. 

kategorie Tiskové zprávy