KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Jan Bartošek: Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem velkých zahraničních mocností
Zpět

Jan Bartošek: Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem velkých zahraničních mocností

Přidáno 4. 12. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL chce společně s dalšími politickými stranami vytvořit sněmovní vyšetřovací komisi, která by hodnotila vliv cizích autoritativních režimů na Českou republiku a hledala by způsoby, jak tomuto vlivu lépe čelit. Dnes to oznámili poslanci na společné tiskové konferenci, pod návrhem je podepsáno více než 40 zákonodárců z poslaneckých klubů KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09, STAN, ODS, ČSSD a ANO.​ Poslanci takto reagují na výroční zprávu Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství, ve kterých je upozorňováno na sílící špionážní aktivity Číny a Ruska.


Jan Bartošek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, potvrzuje skutečnost, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity na území ČR: „Za lidovce tvrdím, že Českou republiku nedáme. Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem velkých zahraničních mocností. Jsme připraveni v této komisi pracovat a aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích států."

Vyšetřovací komise by se měla zabývat informacemi o hrozbách pro Česko ze strany cizích států, mohla by také hledat inspiraci pro zlepšení situace v ČR u zemí, které už se podobnou problematikou zabývají déle.

Záznam tiskové konference si můžete pustit ZDE

kategorie Tiskové zprávy