KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Jan Bartošek: KDU-ČSL se podařilo prosadit schválení zahraničních misí. Je to správný krok - pro bez
Zpět

Jan Bartošek: KDU-ČSL se podařilo prosadit schválení zahraničních misí. Je to správný krok - pro bezpečnost Česka i naše vojáky

Přidáno 1. 6. 2018
Ilustrační foto
tiskové prohlášení

Česko může posílit své vojenské mise v Iráku, Afghánistánu i Mali, také může vyslat letectvo na ochranu vzdušného prostoru pobaltských států. Téma zahraničních misí nechala zařadit na dnešní jednání Sněmovny KDU-ČSL. Nakonec se nám naší snahou podařilo prosadit i samotné schválení plánu působení zahraničních misí. 

Dnešní usnesení Sněmovny je především zodpovědným krokem vůči našim vojákům. Oni jsou ti, kteří jezdí do zahraničí nasazovat svoje životy. K tomu musíme mít respekt, proto je důležité, aby armáda měla dost času na to se na zahraniční mise dostatečně připravit. 

Poslanecká sněmovna se dnes jasně vyjádřila pro podporu těchto misí - "proti" hlasovali komunisté a SPD. My v KDU-ČSL jsme jednoznačně hlasovali "pro". Odsouhlasení zahraničních misí vnímáme jako výraz české prozápadní a demokratické orientace. Což je věc nadstranická a souvisí s bezpečností naší země. 

Jedna z klíčových misí je ta v Pobaltí. Naplňuje základní poslání, proč NATO vzniklo - tedy zajistit sdílenou obranu a podpořit myšlenku, že partneři drží při sobě. Je dobře, že jsme dnes důrazně potvrdili, kam směřuje naše zahraniční politika. 

stanovisko předsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL Jana Bartoška 

kategorie Tiskové zprávy