KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Diskuse s místopředsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a poslancem KSČM Vladimírem Koníčkem
Zpět

Diskuse s místopředsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a poslancem KSČM Vladimírem Koníčkem

Přidáno 19. 6. 2018
Ilustrační foto
DVTV

Zdanění církevních náhrad. Změna ve vyrovnání státu s církvemi, kterou komunisté podmiňují svou podporu koaliční vlády ANO a ČSSD. První čtení ve sněmovně už má návrh za sebou. Rozkládá se právní stát a nebo jde o tom, aby bylo vyrovnání z minulosti přiměřené? Diskusním duelu DVTV se střetnou první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a poslanec KSČM Vladimír Koníček.

Daň z církevních náhrad? "To je jako bychom ukradli někomu nákladní auto na 70 let. Dlouze ho používali. Mělo pro mě výnosy. Já na něm vydělával. Opotřebované, zničené katastrofálním stavu bych vám ho vrátil a řekl ještě z toho auta mě zaplatíte daň." konstatoval v debatě Marian Jurečka a dodal. Navíc legislativci, kteří toto navrhují, si nepřečetli zákon o dani z příjmu, který tady platí od roku 91, který jasně říká ve svém ustanovení, že restituční náhrady nejsou předmětem zdanění daně z příjmu. Není možné danit a pokud tady platí rovnost před zákonem, tak toto prostě není možné uplatňovat.

Více se podívejte ZDE

kategorie Z médií