KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Broumovské kostely budou otevřené ještě týden, pak se opět na celý rok zavřou
Zpět

Broumovské kostely budou otevřené ještě týden, pak se opět na celý rok zavřou

Přidáno 25. 8. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Ještě týden budou mít lidé možnost prohlédnout si unikátní barokní broumovské kostely. Možnosti navštívit je během Léta otevřených kostelů využilo už okolo tisícovky lidí z celé České republiky. 

„Každý z našich osmi kostelů navštívilo od začátku července zhruba 120 – 140 lidí a jsme tak v podstatě na tisícové návštěvnosti,“ přibližuje broumovský děkan Martin Lanži s tím, že letos už nepřevažují místní, ale přijíždějí lidé z celé České republiky i další zahraniční turisté.

„K návštěvě kostelů jsme se rozhodli po zhlédnutí reklamy na facebooku a na základě doporučení několika přátel s tím, že Broumovsko opravdu stojí za to. A musím říct, že jsme byli také nadšeni,“ říká František Černín, který přijel až z Brna. 

Mezi návštěvníky byli i různé významné osobnosti, třeba předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek: „Byli jsme z tamních kostelů unešení. Jsem proto rád, že jsme si je mohli prohlédnout. Akci považujeme za velmi zdařilou, návštěva za to rozhodně stojí.“

Na dobrovolném vstupném se vybralo kolem 20 000 korun

„Naším přáním bylo při akci vybrat na dobrovolném vstupném 100 000 korun, aby měla broumovská farnost zajištěné zbývající prostředky nutné k spolufinancování dotace, kterou dostali na opravu kostelů od Evropské unie. Po této stránce se zatím nedaří, neklesáme ale na mysli a společně s panem farářem a dalšími lidmi chystáme další akce k výročí 300 let kostelů,“ doplňuje europoslanec Tomáš Zdechovský, který dal akci svou záštitu.

Více informací: http://www.zdechovsky.eu/novinky/broumovske-kostely-se-v-lete-opet-otevrou-verejnosti


kategorie Tiskové zprávy