KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Bělobrádek považuje Senát za pojistku demokracie v zemi
Zpět

Bělobrádek považuje Senát za pojistku demokracie v zemi

Přidáno 17. 8. 2018
Ilustrační foto
tyden.cz

Poslanec a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, kandidát do Senátu na Náchodsku, považuje své soupeře za silné a očekává, že souboj o senátní křeslo rozhodne až druhé kolo voleb. O výsledku podle něj rozhodne volební účast. Řekl to na tiskové konferenci v Náchodě. Za současné politické situace považuje Senát za pojistku demokracie v zemi.

"Opustit sněmovnu by nebylo lehké, ale Senát teď bude hrát svou nejzásadnější roli v historii," řekl Bělobrádek. Za svoji náhradnici ve sněmovně označil současnou náměstkyni hradeckého primátora Annu Maclovou.

Říjnové senátní volby vnímá i jako referendum o politické situaci v ČR. "Na Pražském hradě, ve Strakově akademii a většinu ve sněmovně mají strany, které směřují ČR někam, kam nechceme, a torpedují ústavní pořádky a zvyklosti. Proto bych si přál, abychom v Senátu posílili. Zásadní bude podpora voličů, důležitý bude každý hlas," řekl Bělobrádek. Míní, že šanci má. "V krajských volbách před dvěma lety jsem získal nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů," řekl.

více ZDE

kategorie Z médií