KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Vyjednávání o složení sněmovny a vlády
Zpět

Vyjednávání o složení sněmovny a vlády

Přidáno 28. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
27.11.2017 20:00 ČT 24
Vláda by ještě letos mohla požádat poslance o důvěru. „Tuhle otázku budu muset konzultovat s budoucím premiérem. Teoreticky připadá v úvahu například čas mezi svátky,“ dodává předseda sněmovny Radek Vondráček. Vstoupí Česko do roku 2018 s novou vládou. Nebo sestavování nebude mít tak hladký průběh, jak si představuje Andrej Babiš? Jaká práce se podařila stávajícímu kabinetu? Ptali jsme se vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.

Pavel Bělobrádek k nezvolení Petra Fialy místopředsedou sněmovny: "Hnutí ANO, SPD a pokud se nepletu tak i Piráti řekli, že respektují a chtějí dodržovat poměrné zastoupení, ale ve finále vidíme, že oni to řekli a nesplnili. Kdyby řekli: "Nebude to poměrné zastoupení respektovat, uděláme si to, jak chceme," tak to respektujeme. Tak to prostě je. Ale nemůžou říct, nebo můžou, jak vidíme, že budou respektovat poměrné zastoupení a pak ho nerespektovat, tak to je podle mě pokrytecký a nefér."

Pavel Bělobrádek k volbě Radka Kotena (SPD) předsedou bezpečnostního výboru: "Já můžu deklarovat, že my rozhodně pro tohoto nomináta SPD hlasovat nebudeme, vidíme to jako bezpečnostní riziko."

Pavel Bělobrádek k žádosti o vydání poslanců k trestnímu stíhání: "Je-li někdo trestně stíhán, je ve státním zájmu, aby nebyl premiérem, ne, že když někdo bude premiér, je ve státním zájmu, aby nebyl stíhán. Jsem přesvědčen, že právě na politiky má být větší přísnost, než je na občany, kteří v politice a obzvlášť ve vrcholných funkcích nepůsobí, a to je ten důvod, v čem je jiná třeba i ta situace mezi řadovým poslancem a kandidátem na premiéra či předsedu poslaneckého klubu, což je taky významná funkce v parlamentu."

Záznam celého pořadu naleznete ZDE.

kategorie Z médií