KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 KDU-ČSL a IKDP vyhlašují soutěž pro mladé: Vize ČR 2050
Zpět

KDU-ČSL a IKDP vyhlašují soutěž pro mladé: Vize ČR 2050

Přidáno 22. 2. 2017 tiskové oddělení
Tisková zpráva, 22. 2. 2017
Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s KDU-ČSL vyhlašuje soutěž pro mladé lidi do 30 let, jejíž absolutní vítěz může získat až 40.000 Kč. Téma je: Jak chcete, aby Česká republika vypadala v roce 2050? Uzávěrka prací je 16. dubna 2017. 

„Pro KDU-ČSL je důležité, aby síla mladých byla slyšet. Koneckonců řada z nás prošla mládežnickými organizacemi. Náš návrat do křesel Poslanecké sněmovny byl i díky mladé síle, která nechtěla nechat křesťanskou demokracii v České republice zahynout. Došli jsme tak k závěru, že chceme s mladými lidmi spolupracovat v širším kontextu, čerpat od nich jejich energii a nápady a také jim naslouchat, jejich názor je pro nás důležitý, s mladými lidmi počítáme. Po praktickém dopadu generační obměny KDU-ČSL nechceme stranu zašpuntovat, ale být s mladými v kontaktu. Chceme, aby nám mladí lidé sdělili, jak má podle nich naše společnost vypadat po roce 2050,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Soutěž má pět tematických oblastí: 1) Česko a svět (zahraniční politika), 2) Ekonomika a technologie, 3) Zemědělství a ekologie, 4) Sociální politika 5) Regionální rozvoj. Soutěžící mají volnou ruku, jakou formou své práce zpracují (písemně, video, zvuková stopa atd.). Posílat je mohou do 16. dubna. Zaslané práce bude hodnotit v každé tematické oblasti dvoučlenná porota. Tři nejlepší soutěžící ze všech oblastí dohromady budou odměněni: 1. místo 20.000 Kč, 2. místo 15.000 Kč, 3. místo 10.000 Kč. Zároveň bude otevřeno i internetové hlasování, jehož tři vítěze čekají stejně vysoké odměny. Pokud se stane vítězem internetového i odborného hlasování stejný člověk, získá celkem 40.000 Kč. Ocenění pro autory nejlepších prací budou předána 16. května. Na každého z šesti odměněných čeká zároveň výlet do Bruselu a návštěva evropských institucí.

„Aby se vize mohly naplnit, musejí být nejdřív vysloveny. Sázíme v tom na mladé lidi. Zajímají nás jejich názory. Chceme budovat zemi, ve které se jim jednou bude dobře žít,“ říká 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Soutěž pořádaná Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP) ve spolupráci s KDU-ČSL vyvrcholí slavnostním předáním cen v květnu 2017. Více o soutěži na www.vizecr2050.cz.

Videoklip k soutěži: https://www.youtube.com/watch?v=JPXEXori35g&feature=youtu.be

Institut pro křesťansko-demokratickou politiku založila KDU-ČSL v roce 2015. Působit začal na jaře 2016. Charakterizuje ho slogan „Think-tank s kořeny. Think tank s vizí“. Více na www.ikdp.cz.

Kontakt: Anežka Fuchsová, projektová manažerka IKDP anezka.fuchsova@ikdp.cz 732 610 774

kategorie Tiskové zprávy