KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Vicepremiér Bělobrádek v Brně zahájil vědeckovýzkumný veletrh a navštívil Ústav přístrojové techniky
Zpět

Vicepremiér Bělobrádek v Brně zahájil vědeckovýzkumný veletrh a navštívil Ústav přístrojové techniky AV ČR, který letos oslaví 60 let od svého vzniku

Přidáno 1. 3. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 28. 2. 2017
Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek v úterý 28. února 2017 zavítal do Brna, kde v prostorách výstaviště zahájil veletrh Věda Výzkum a Inovace a následně navštívil výzkumná pracoviště Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR. Tato prestižní vědeckovýzkumná instituce v letošním roce oslavila 60 let od svého založení v lednu 1957. Pracovní cestu do moravské metropole místopředseda vlády zakončil v sídle herní vývojářské firmy Madfinger Games, kde se setkal nejen s jejím vedením, ale i s dalšími předními zástupci tohoto prudce se rozvíjejícího sektoru průmyslu.

V rámci veletrhu Výzkum, Vývoj a Inovace 2017 promluvil místopředseda vlády Bělobrádek jako hlavní řečník konference „Rozvoj vědy, výzkumu a inovací 2017 – 2020“ na téma naplňování cílů Národní politiky výzkumu, vývoje a inovací (NP VaVaI). Strategický dokument zásadního významu pro rozvoj českého vědeckovýzkumného prostředí schválila vláda v únoru 2016.

Další zastávkou cesty vicepremiéra Bělobrádka v Brně byla prohlídka výzkumných pracovišť Ústavu přístrojové techniky AV ČR. „Ústav přístrojové techniky za šedesát let své existence potvrdil pozici mezi prestižními a vyhledávanými vědeckovýzkumnými centry. Dokázal propojit partnery z akademické i podnikové sféry a z této spolupráce vygenerovat aplikovatelné výsledky, často světově unikátní přístroje. V posledních desetiletích se tu navíc daří výrazně rozšiřovat mezinárodní spolupráci. A toto všechno plně souzní s hlavními cíli strategie Národní politiky VaVaI pro roky 2016 – 2020, v jejímž rámci zavádíme opatření právě pro vybudování silné základny aplikovaného výzkumu v České republice,“ řekl k návštěvě Ústavu přístrojové techniky AV ČR místopředseda vlády Bělobrádek.

Na závěr pracovní cesty místopředseda vlády navštívil herní vývojářskou firmu Madfinger Games, kde jednal o perspektivách českého herního průmyslu a možnostech podpory tohoto sektoru z veřejných zdrojů.

Radek Melichar
Kancelář místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace
T +420 224 002 135
M +420 725 890 501
 

kategorie Tiskové zprávy