KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Spory o vedení sněmovny
Zpět

Spory o vedení sněmovny

Přidáno 23. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
22.11.2017 22:00 ČT 24
V Poslanecké sněmovně se rozdělovaly první vedoucí posty – předsedou se stal podle očekávání a s velkou rezervou Radek Vondráček z hnutí ANO. Hlas mu dalo v tajné volbě celkem 135 poslanců. Ještě před tím dostal nového šéfa i mandátový a imunitní výbor – povede ho komunista Stanislav Grospič. O jeho osobě se přitom u pultíku mluvilo víc, než o předsedovi Vondráčkovi. Zejména pravicové strany mu vyčítaly jeho dřívější postoje a názory, které označily za stalinistické. Nakonec ale hlasy KSČM, SPD a ANO prošel.

Jan Bartošek:
" Vždy bylo jasné, kdo je součástí opozice a kdo je součástí koalice. To je to zásadní, o co jde. Není možné, aby se vláda tvářila jako menšinová, opřela se o hlasy komunistů a SPD a následně jim přidělila výbory, které mají kontrolovat činnost vlády, a to se, předpokládám, podle toho, jak sleduji vývoj jednání, bude dít. To znamená, to, co je zcela zásadní, aby fungovala demokracie a kontrolní mechanismy, čemuž se hnutí ANO brání, protože těží ze zmatků, který přináší tím, že nejedná."

"Už při volbě mandátového a imunitního výboruse ukázalo, že nám tady vzniká koalice hnutí ANO, SPD a KSČM. Už i německé tisk si toho všímá, že v České republice vzniká spojenectví mezi miliardářem, neonacistama a komunistou."

Záznam pořadu naleznete ZDE.

kategorie Z médií