KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Společná nominace pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO je připravena k předložení
Zpět

Společná nominace pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO je připravena k předložení

Přidáno 22. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 22. 11. 2017
Členové řídící skupiny pro česko-německou nominaci „Hornického regionu Krušnohoří“ ("Erzgebirge/Krušnohoří Mining Region")  pro zápis na Seznam světového dědictví se dne 21. listopadu 2017 dohodli na zadání tisku přepracované nominace, která na podzim t.r. úspěšně prošla takzvanou kontrolou úplnosti nominační dokumentace.

Poté, co UNESCO posoudilo první verzi nominace z roku 2014 s tím, že je nutno ji přepracovat, je nyní připravena nově strukturovaná a výstižněji pojatá žádost, která by měla být ještě v prosinci podepsána ministrem kultury České republiky a saským státním ministrem vnitra a diplomatickou cestou předložena UNESCO v Paříži. Podepsání originálů nominační dokumentace je plánováno na 11. prosince 2017 v Drážďanech.

Díky důkladnému přepracování žádosti předpokládají nyní česká i německá strana, že nominace pro zápis na Seznam světového dědictví bude úspěšná.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

kategorie Tiskové zprávy