KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Ministr zemědělství Jurečka: Dostihový sport v Chuchli bude zachován, stát pozemky nerozprodá
Zpět

Ministr zemědělství Jurečka: Dostihový sport v Chuchli bude zachován, stát pozemky nerozprodá

Přidáno 30. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 30. 11. 2017
Ministr zemědělství Marian Jurečka rozhodl, že pozemky Dostihového závodiště Praha, státního podniku v likvidaci, nebudou prodány a stát si je ponechá. S ohledem na rozsah areálu a více než stoletou tradici dostihového sportu sahající ve Velké Chuchli až do roku 1906 se Ministerstvo zemědělství v pozici zakladatele rozhodlo pro řešení, které umožní zachovat pořádání koňských dostihů v Praze.

„Ministerstvo zemědělství uvítalo ukončení mnohaletého konkurzu státního podniku, který byl vyhlášen na základě předlužení chuchelského areálu. Rozhodl jsem, že státní majetek v rámci dostihového závodiště nerozprodáme, a to s ohledem na jeho rozsah a význam pro pořádání dostihů v hlavním městě. Chceme vytvořit takové podmínky, aby mohli areál dostihového sportoviště využívat i budoucí generace,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

První dostihy se na chuchelské dráze uskutečnily 28. září 1906. Tehdy je pořádal Český závodní spolek, později sehrával klíčovou roli při organizaci dostihů Jockey Club. Po roce 1950 se již dostihy odehrávaly v režii státní organizace. V 90. letech byly na část areálu vzneseny restituční nároky, počítalo se také s privatizací. Předlužení areálu však vedlo k vyhlášení konkurzu, který byl v případě státního podniku Dostihové závodiště Praha ukončen až v roce 2016. Jinou část areálu mezitím získal Jockey Club ČR, respektive nástupnické subjekty, které zajišťují pořádání dostihů ve Velké Chuchli.

Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství

kategorie Tiskové zprávy