KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Ministr kultury jednal s izraelským velvyslancem o filmové koprodukci
Zpět

Ministr kultury jednal s izraelským velvyslancem o filmové koprodukci

Přidáno 21. 9. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 20. 9. 2017
Daniel Herman dnes v 15 hodin přijal v Nostickém paláci J.E. pana Daniela Martina Merona,  velvyslance Státu Izrael, kterého doprovázela jeho zástupkyně paní Liat Wexelman.

Předmětem bilaterálního setkání, kterého se také účastnila ředitelka Státního fondu kinematografie paní Helena Bezděk Fraňková, byl aktuální stav sjednávání Dohody o filmové koprodukci mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael. Řešen byl dále stav přípravných prací stavby rozhledny Martina Rajniše v Jeruzalémě.

Velvyslanec Meron také na dnešním jednání informoval ministra Hermana o vlastních aktivitách velvyslanectví Státu Izrael v Praze, které každoročně zajišťuje a podporuje téměř 100 kulturních akcí v České republice, např. knižní veletrhy a filmové, hudební či divadelní festivaly.

Ministertsvo kultury v letošním roce podpořilo,  v rámci výměn realizovaných v Programu spolupráce, dvě významné akce: pobyt tanečníků ze souboru Kubbutz Contemporary Dance Company-vystoupení v Brně v květnu na festivalu „Divadelní svět Brno 2017 a festival izraelských filmů Kolnoa, který  proběhne od 19 – 22. října v pražském kině Pilotů a zaměří se na současnou izraelskou kinematografii.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

kategorie Tiskové zprávy