KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovečtí senátoři jsou proti okleštění registru smluv
Zpět

Lidovečtí senátoři jsou proti okleštění registru smluv

Přidáno 13. 4. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 13. 4. 2017
Senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí chtějí omezit široké výjimky, které v novele zákona o registru smluv schválila Poslanecká sněmovna. Lidovečtí senátoři chtějí, aby se do registru vrátily smlouvy státních podniků nebo firem vlastněných městy či kraji.

„Původním cílem novely zákona o registru smluv bylo vyjmutí Budějovického Budvaru z povinnosti uveřejňovat smlouvy v registru. Budvar je náš jediný národní podnik, funguje v ostré mezinárodní konkurenci. Poslanci však při projednávání novely původní návrh doplnili dalšími širokými výjimkami, například pro státní a městské firmy, až dostal registr smluv nelichotivou nálepku „okleštěný“. Takové zúžení registru smluv je pro nás nepřijatelné,“ uvedl senátor Jiří Carbol z KDU-ČSL.

Lidovečtí senátoři se na úterním jednání svého klubu dohodli, že budou v Senátu prosazovat pozměňovací návrh, kterým široké výjimky omezí. Pozměňovací návrh vrací do registru smlouvy uzavírané státními podniky a firmami, které vlastní města a kraje.

Novelu zákona o registru smluv v tomto týdnu projednávaní senátní výbory. Ústavně-právní výbor návrh omezit výjimky doporučil, hospodářský výbor ani výbor pro veřejnou správu se neshodl na žádném stanovisku.

Senát jako celek bude o novele zákona o registru smluv rozhodovat příští středu 19. dubna.

Kontakt:
Petra Klechová
tajemnice Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí
tel: 602 569 765
mail: klechovap@senat.cz

kategorie Tiskové zprávy