KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovecké ženy si zvolily nové vedení
Zpět

Lidovecké ženy si zvolily nové vedení

Přidáno 4. 12. 2017 (Administrátor)
Ilustrační foto
Kroměříž 2. 12. 2017
V sobotu 2. prosince se uskutečnil Celostátní sněm Sdružení žen KDU-ČSL. Novou předsedkyní byla zvolena senátorka Šárka Jelínková ze Zlínského kraje, ve funkci statutární místopředsedkyně byla potvrzena Zdenka Kumstýřová, ředitelka Charity Přelouč, místní zastupitelka.  Místopředsedkyněmi pak Marie Svobodová z Prahy, Pavlína Stankayová z Moravskoslezského kraje a Miriam Kolářová z Jihomoravského kraje.

Sněmu se ze zdravotních důvodů nezúčastnila dosavadní předsedkyně Eliška Janšová, jedna z nejvýraznějších osobností v KDU-ČSL, která prosazovala vyšší zastoupení žen v politických funkcích. Jako uznání její dlouholeté práce jí delegátky sněmu jednomyslně navrhly na ocenění na nejbližším Sjezdu KDU-ČSL. S problematikou slaďování rodiny a práce vystoupila europoslankyně Michaela Šojdrová, která je zároveň čestnou předsedkyní Sdružení žen. Seznámila přítomné s aktuálními projednávanými normami v Evropském parlamentu v této oblasti.

Z nejvyšších představitelů strany na sněm dorazil místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Vyslovil uznání dosavadní činnosti a vyjádřil jasnou podporu budoucím aktivitám Sdružení žen. „Jako předseda komise pro vnitřní život strany jsem připraven jednoznačně podpořit fungování Sdružení žen KDU-ČSL a věřím v plodnou oboustrannou diskuzi a spolupráci“, zdůraznil Jan Bartošek.

Nově zvolená předsedkyně senátorka Šárka Jelínková upozornila na velmi nízké zastoupení žen nejen v KDU-ČSL, ale i v české politice obecně. „Nedostatek žen ve vedení hlavních politických stran, to, že mezi nejvyššími ústavními činiteli není žádná žena, je výstižnou zprávou o stavu české politiky. Vytrácí se z ní empatie a dialog. KDU-ČSL není bohužel výjimkou. Jako předsedkyně Sdružení žen KDU-ČSL se chci zasadit o větší zastoupení žen při obsazování kandidátek nejen na místních úrovních, ale i na úrovních krajských či celorepublikových.“


Kroměříž, 2. 12. 2017
kontakt: Marie Jílková, 605 971 376kategorie Tiskové zprávy