KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby
Zpět

Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby

Přidáno 24. 5. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 24. 5. 2017
Lidovci a Starostové na tiskové konferenci představili společnou pražskou kandidátku pro letošní podzimní volby do Poslanecké sněmovny. 

„Těší mě, že zde představujeme společnou pražskou kandidátku, která se může pochlubit zajímavými osobnostmi s úspěšnými životnými příběhy, a věřím, že Pražané budou mít důvod, proč společnou kandidátku volit,“ řekl Jan Wolf, předseda pražské organizace KDU-ČSL.

Na společné kandidátce lze nalézt jména jako Hayato Okamura, Jan Čižinský, Jana Plamínková, Tom Philipp nebo Oldřich Kužílek.

„Po celou dobu jsme postupovali podle koaliční smlouvy, která jednoznačně určila, že v Praze bude mít lídra STAN. Jsme připraveni voličům nabídnout kvalitní kandidáty a program. I přes nejrůznější mediální šumy byla jednání věcná, s Danielem Hermanem jsme si řekli, že každý z nás je připraven podpořit toho druhého,“ řekl Petr Gazdík, předseda hnutí STAN a lídr společné kandidátky.

Daniel Herman, který kandiduje z druhého místa společné kandidátky, doplnil:
„Potvrzuji, že jsme byli schopni sčítat nejenom pozitivní energii, ale i naše IQ. Fakt, že jsou zde subjekty a lidé, kteří jsou schopni spolupracovat, je velmi důležitý. Vznikla silná kandidátka pro nesocialistickou politiku a naši prozápadní orientaci, což jsou pilíře našeho polistopadového vývoje, ke kterému se hlásíme.“

Podle Jana Laciny, kandidát Starostů, má společná kandidátka ambici v Praze zvítězit.
„Na pražskou kandidátku jsme nabídli celou řadu starostů a starostek; my jich máme už tolik, že se na ni ani nevejdou. Myslím si, že tato nabídka je pro Pražany velmi zajímavá,“ řekl Lacina.

Jan Čižinský hodlá pokračovat v řešení aktuálních problémů města.
„Jsem členem KDU-ČSL a zároveň starosta, takže u mě se to všechno takto pěkně skloubí. Jsem připraven hájit náš společný koaliční program, a také se zaměřit na konkrétní témata města, mimo jiné na podvodné směnárny,“ dodal Čižinský.

Lidovci a Starostové již v minulých dnech představili společné koaliční logo a spustili náborovou dobrovolnickou kampaň.

KDU-ČSL čeká o nadcházejícím víkendu celostátní sjezd, na kterém budou delegáti mimo jiné hlasovat o schválení koaliční smlouvy mezi KDU-ČSL a STAN.

Kandidátní listinu naleznete v zde:

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy