KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 KDU-ČSL: Podpora pracujících rodičů je naše dlouhodobá priorita, téma jsme prosadili i do reálného ž
Zpět

KDU-ČSL: Podpora pracujících rodičů je naše dlouhodobá priorita, téma jsme prosadili i do reálného života

Přidáno 12. 1. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
KDU-ČSL dlouhodobě prosazuje jako jednu ze svých hlavních priorit podporu pracujících rodičů. Byli jsme to my, kdo toto téma prosadil do programového prohlášení vlády a nakonec i do reálného zvýšení daňových slev a bonusů na děti. 

Nyní i ČSSD přišla s předvolební podporou pracujících rodičů. Bohužel, koncepce rodinné politiky, která vzniká na MPSV, je s tímto deklarovaným cílem v příkrém rozporu a naopak trestá pracující rodiny, jimž chce sebrat daňový bonus na manželku.

„Kromě toho pokládáme za nesystémové -  v případě podpory pracujících rodičů - jít cestou přídavků. My naopak nadále prosazujeme zvyšování daňových slev a bonusů na poplatníka, na manželku a děti. Ostatně tak jsme to spolu s ČSSD prosadili i v této vládě!“ řekl Jan Bartošek.

KDU-ČSL kromě bonusů a slev na děti uvažuje také o zvýšení daňových slev na poplatníka, případně manželku. Zatímco částky životního minima a minimální mzdy se totiž pravidelně zvyšují, tato kategorie se dlouhodobě nemění.

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz


kategorie Tiskové zprávy