KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovci a Starostové: Představení společného ekonomického programu a jeho garantů
Zpět

Lidovci a Starostové: Představení společného ekonomického programu a jeho garantů

Přidáno 20. 6. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 20. 6. 2017
Zamezení masivního odlivu kapitálu do zahraničí, koordinace daňových zákonů na úrovni EU, zrušení EET u malých podnikatelů, efektivní čerpání evropských fondů a zpracování našeho přírodního bohatství v naší zemi – to jsou základní priority ekonomické části koaličního volebního programu KDU-ČSL a hnutí STAN.

Garanty programu „Ekonomika a hospodářská politika“ jsou respektovaní ekonomové Pavel Kysilka a Petr Zahradník.

„Jsem velmi rád, že mohu představit garanty našeho ekonomického programu. Naši prosperitu chceme postavit na kombinaci silných inovací, silného vzdělání a silných rodin,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Ekonomický program vychází z teze, že střední stav a malí a střední podnikatelé jsou základem zdravé ekonomiky. Klíčové je proto stabilní podnikatelské prostředí bez turbulencí a neustálých změn. Řešením je mimo jiné snížení byrokracie pro živnostníky, zjednodušení založení firmy a zavedení digitální státní správy.

„Naším cílem je stát, který nerozhazuje, ale který není na druhé straně řízen jako firma,“ řekl Petr Gazdík, předseda hnutí STAN (Starostové a nezávislí).

Podle jeho slov by právě Pavel Kysilka mohl být kandidátem na ministra financí, pokud bude koalice součástí příští vlády.

Nutné je také zastavení odlivu dividend nadnárodních společností v řádu stovek miliard korun z ČR.

V oblasti vzdělávání a inovací je klíčové propojení škol se zaměstnavateli (a to jak s firmami, tak s veřejným sektorem) a orientace školství na potřeby moderní ekonomiky.

Stáhněte si náš ekonomický program pro parlamentní volby 2017 ZDE.

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy