KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Jan Bartošek: Proč jsem neodpověděl na anketu o sociálním bydlení
Zpět

Jan Bartošek: Proč jsem neodpověděl na anketu o sociálním bydlení

Přidáno 30. 9. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tiskové prohlášení, 30. 9. 2017
V rámci předvolebních diskusí připravila Iniciativa Platforma pro sociální bydlení anketu na téma zákona o sociálním bydlení. Respondenty ankety byli kandidáti politických stran napříč politickým spektrem. Vážím si snahy a úsilí Platformy o zlepšení situace v oblasti bydlení v České republice, přesto jsem nemohl na anketní otázky odpovědět. 

Jde mi především o věc a ne o to, jak se budou mé odpovědi vyjímat ve zveřejněných žebříčcích uvědomělých politiků. Nechci a nemůžu tak komplexní problematiku, jakou je sociální bydlení, vysvětlit pomocí dotazníkového šetření. Navíc bohužel otázky s nabídkou možných odpovědí nebyly formulovány zcela objektivně, nenabízely vyčerpávající spektrum možností odpovědí a postrádal jsem také odkazy na zdroje uváděných statistických dat.

Postoj KDU-ČSL k otázce bydlení je konzistentní a jasný. Zákon o sociálním bydlení cílí na ty, kteří potřebují nejen bydlení, ale především pomoc v podobě sociální práce. Je ale také nutné učinit zásadní kroky pro řešení bydlení mladých rodin a seniorů, kteří žádnou další pomoc nepotřebují, a přesto nemohou dosáhnout na komerční bydlení. Pro ty je vhodné tzv. dostupné bydlení, které ale není nutné zakotvit v zákoně.  

Věřím, že když si přečte vysvětlení našeho postoje, pochopíte, proč jsme na anketu odpovědět nemohli.

Jan Bartošek
místopředseda KDU-ČSL

kategorie Tiskové zprávy