KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Jak naši europoslanci hlasovali ohledně uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů
Zpět

Jak naši europoslanci hlasovali ohledně uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů

Přidáno 11. 7. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
6. 7. 2017
Prostřednictvím řetězových emailů se mezi českými občany šíří hoax o tom „jak nám čeští vlastizrádci z Evropského parlamentu hlasovali pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů“. Tato skutečnost vznikla po blogu europoslance Petra Macha (Svobodní), který měl potřebu ukázat, že on hlasoval proti.

PRO hlasoval: Niedermayer a Polčák
NEHLASOVALI: Pospíšil, Štětina
Nepřítomní: Maštálka (oficiálně omluven), Kohlíček (prostě nepřišel)

Všichni ostatní byli proti, kdy je ještě nutné vyzdvihnout, že europoslanci KDU-ČSL navíc tzv. „rebelili“, tedy hlasovali proti oficiálnímu stanovisku své frakce, Evropské lidové strany.
Vizte:
http://www.votewatch.eu/en/term8-making-relocation-happen-motionfor-resolution-vote-resolution.html
(je nutné dát si v záložce „member state“ Czech Republic).

Pan poslanec Mach k tomuto zcela nelogicky připletl ještě hlasování o rezoluci k Sýrii, která upozorňovala na to, že v této zemi lidé stále trpí a jedná se o největší humanitární krizi od 2. světové války. Rezoluce obecně má jen doporučující charakter a absolutně k ničemu nezavazuje. Zatímco lidovci v ní viděli způsob, jak  zastavit utíkání lidí do dalších zemí a hlavně na ně se navalující podvodné ekonomické migranty, pan Mach si z celé rezoluce vybral jednu větu, že jedna z mnoha možností, jak uprchlíkům ze Sýrie pomoci, je  poskytnout jim azyl. Na tento značně alibistický názor má právo, jen opravdu neměl spojovat tyto dvě věci v jednom článku s dost zavádějícím nadpisem.

Faktem ale zůstává, že čeští lidovečtí poslanci EP pro uvalení sankcí pro ČR opravdu nehlasovali.