KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Evropský parlament vydal zákaz vstupu pro všechny osoby či skupiny, které jsou vedeny jako teroristi
Zpět

Evropský parlament vydal zákaz vstupu pro všechny osoby či skupiny, které jsou vedeny jako teroristické

Přidáno 23. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 23. 11. 2017
Evropský parlament schválil návrh prezidenta Tajaniho na systematické odepírání přístupu do prostor EP všem osobám, skupinám nebo subjektům zapojeným do teroristických činů, které jsou uvedeny v příloze rozhodnutí Rady č. 2017/1426 o zákazu propagace terorismu.

"Je to reakce na naši stížnost, že v Evropském parlamentu mohla vystoupit palestinská teroristka Leila Chálidová. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit to, co mělo být samozřejmé už dávno," komentuje rozhodnutí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který byl hlavním iniciátorem stížnosti Tajanimu na vystoupení Chálidové. Ke stížnosti se pak připojila řada dalších europoslanců.

S ohledem na toto rozhodnutí a v souvislosti s bojem proti terorismu se od členů Evropského parlamentu i frakcí bude nyní požadovat, aby na různá vystoupení nezvali osoby či skupiny uvedené ve zmíněném rozhodnutí Rady a neusnadňovali jejich přístup do Parlamentu. Kromě toho nemohou být tyto osoby, subjekty a skupiny propagovány prostřednictvím mediálních kanálů Evropského parlamentu.

Pokud by došlo k jakýmkoliv podezřením nebo přímo porušením, ať už pozváním či propagací, musí být kontaktováno Generální ředitelství pro bezpečnost a ochranu zdraví.

"Rada nyní pravděpodobně přijme pozměňovací návrhy, které pojistí, že se situace s Leilou Chálidovou nebude opakovat," dodává Zdechovský.

Kontakt: Tomáš Zdechovský, + 420 774 888 300, tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu
 

kategorie Tiskové zprávy