KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Europoslanec Tomáš Zdechovský potvrzen vice-koordinátorem EPP ve výboru pro rozpočtovou kontrolu
Zpět

Europoslanec Tomáš Zdechovský potvrzen vice-koordinátorem EPP ve výboru pro rozpočtovou kontrolu

Přidáno 19. 1. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 19. 1.2017
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes potvrzen ve funkci vice-koordinátora Evropské lidové strany (EPP) ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu (CONT). Pro Zdechovského hlasovali všichni přítomní členové výboru.

„Chci i nadále pokračovat ve svém nekompromisním postupu proti plýtvání penězi daňových poplatníků na hlouposti a v tvrdém vymáhání práva po členských státech a zlodějích, které se snaží tyto prostředky zneužít,“ uvedl v reakci na své znovuzvolení Zdechovský, který dlouhodobě kritizuje Evropskou unii za absenci dlouhodobé investiční strategie a požaduje její reformu.

Koordinátor a jeho zástupce reprezentují stranu ve výboru. Vyjednávají postoje a programy jednání výborů. Mají na starosti všechny zprávy jdoucí do výboru, na které pak osobně dohlíží a případně rozdělují členům své skupiny. Europoslanec Tomáš Zdechovský vykonává tuto funkci již od roku 2015.

kategorie Tiskové zprávy