KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Do čela poslaneckého klubu KDU-ČSL byl zvolen Jan Bartošek
Zpět

Do čela poslaneckého klubu KDU-ČSL byl zvolen Jan Bartošek

Přidáno 24. 10. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 24. 10. 2017
Poslanecký klub KDU-ČSL, který se dnes sešel poprvé od víkendových voleb do Poslanecké sněmovny, na svém jednání zvolil nové vedení klubu. V jeho čele je místopředseda KDU-ČSL  Jan Bartošek. Prvním místopředsedou klubu byl zvolen Jiří Mihola a místopředsedou Ondřej Benešík.


„Jsme připraveni co nejrychleji začít pracovat, proto jsme se dnes sešli jako poslanecký klub a zvolili si nové vedení. Jsou to bývalí a zároveň současní poslanci, je tu tedy určitá kontinuita. Řekli jsme si také určité priority pro budoucí vyjednávání o výborech. Nálada je dělná a budeme skutečně konstruktivními poslanci, kteří budou rozlišovat návrhy nikoli podle toho, zda jsou opoziční nebo koaliční, ale podle toho jestli jsou dobré. Myslím si, že máme dost agendy, máme také svůj program, který chceme realizovat a budeme v poslanecké sněmovně hledat partnery tak, abychom co nejvíce prosadili. Jsem optimista a jsem si jistý, že náš klub bude více pracovat, než se předvádět před řečnickým pultíkem,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Zároveň klub jednal o klíčových tématech nadcházejícího volebního období, kterými se strana bude zabývat i návrhy personálního obsazení výborů.

Poslanci KDU-ČSL dali návrh na personální obsazení jednotlivých výborů, se kterými samozřejmě nejprve seznámíme naše koaliční partnery. Jsme připraveni v první řadě se zabývat návrhy na změny jednacího řádu poslanecké sněmovny. Je potřeba také říci, že jsme připraveni plnit náš program, se kterým jsme šli do voleb, a to z opozičních lavic. Jsme připraveni ke spolupráci; jako našeho nejbližšího partnera vidíme hnutí STAN, se kterým jsme připraveni nadále spolupracovat a tuto vzájemnou spolupráci rozvíjet,“ dodal Jan Bartošek, nově zvolený předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL. 

Současný klub KDU-ČSL je složený z 10 poslanců: Pavel Bělobrádek, Marian Jurečka, Jan Bartošek, Jiří Mihola, Ondřej Benešík, Vít Kaňkovský, Pavla Golasowská, Jan Čižinský, Marek Výborný, Stanislav Juránek.


Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy