KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Daňové změny pro rodiny
Zpět

Daňové změny pro rodiny

Přidáno 6. 4. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
5. 4. 2017 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Výrazné změny v daních chce na poslední chvíli prosadit ministryně práce Michaela Marksová. Rodinám s více dětmi by výrazně kleslo sociální pojistné – se čtyřmi potomky už by se neplatilo nic. Už včera přitom vláda schválila vyšší daňové slevy na děti. Podle opozice ale nové návrhy směřují jen k předvolební kampani. Podle premiéra a taky předsedů poslaneckých klubů se totiž stejně nestihnou schválit do konce mandátu Sněmovny.

Jak by měl zafungovat efekt podpory rodin s dětmi? Jak dopadne na státní kasu? A proč se podobné návrhy řeší na poslední chvíli? 

Jiří Mihola: "Jestli nechceme demografický úbytek řešit příchodem migrantů, budeme muset mít vlastní děti. To je nejlepší cesta a myslím si, že je to další součást prorodinné politiky KDU-ČSL, kterou jsme se sociální demokracii prosadili, ANO se vůči tomu vymezovalo. Já si myslím, že doposud vlastně docházelo k určité diskriminaci těch rodin, které měly více dětí. Ale co bych tady zdůraznil je, že se to týká zaměstnanců a tedy i osob samostatně výdělečně činných, tedy pracujících, nejsou to tedy nějaké dávky na ruku, nějaké rozdávání."


Záznam pořadu neleznete ZDE.

kategorie Z médií