KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal pan Franz Badstöber
Zpět

Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal pan Franz Badstöber

Přidáno 27. 11. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 24. 11. 2017
Ministr kultury dnes v českobudějovickém Jihočeském muzeu ocenil medailí Artis Bohemiae Amicis jeho celoživotní zásluhy o rozvoj a šíření dobrého jména české kultury v zahraničí.

Daniel Herman oceněním akcentoval především dlouholetou spolupráci pana Badstöbera s mnoha jihočeskými kulturními institucemi a soustavnou prezentaci české kultury v Rakousku.

Tato spolupráce začala hned po listopadu 1989, kdy byl Franz Badstöber radním dolnorakouského městečka Weitra odpovědným za kulturu. Spolupráce Města Weitra s Městem Nové Hrady a Mikroregionu Oberlainsitz  byla díky této jeho aktivitě velice intenzivní. I po skončení výkonu funkce radního organizuje pan Badstöber čilou kulturní výměnu mezi oběma zeměmi; představuje Rakušanům hudební a divadelní produkci Jihočeské filharmonie a Jihočeského divadla a snaží se tímto způsobem prezentovat českou a jihočeskou kulturu v celé její rozmanitosti. Tím však výčet jeho aktivit a zásluh zdaleka nekončí. Pan Badstöber je i sběratelem archiválií, historických map a dalších historických artefaktů, které bezplatně zapůjčuje na výstavy i do  stálých expozic muzeí a galerií, zřizovaných Jihočeským krajem. 

„Vážený pane Badstöbere, rád a s potěšením Vám děkuji za  Vaši celoživotní práci; zejména pak za to, že dlouhodobě spolupracujete s mnoha jihočeskými kulturními institucemi a soustavně představujete a prezentujete českou kulturu v sousedním Rakousku. Velmi si toho vážím, a patří Vám za  to hluboké uznání a dík,“ řekl při slavnostním předání ceny Daniel Herman.

Simona Cigánková, tisková mluvčí

kategorie Tiskové zprávy