KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal dnes z rukou Daniela Hermana pan Giorgio Ursini Ursic
Zpět

Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal dnes z rukou Daniela Hermana pan Giorgio Ursini Ursic

Přidáno 20. 9. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 19. 9. 2017
Ministr kultury dnes v Nostickém paláci ocenil medailí Artis Bohemiae Amicis celoživotní zásluhy o rozvoj a šíření dobrého jména české divadelní kultury pana Giorgia Ursiniho Ursice z Itálie.

Giorgio Ursini Ursic je bohemista a divadelník, který celý svůj život zasvětil neúnavnému šíření dobrého jména české divadelní kultury. Narodil se v Lublani roku 1946. V Praze na DAMU vystudoval  obor divadelní režie. Po studiích byl z tehdejšího Československa vyhoštěn kvůli svým protisovětským postojům a aktivitám.

Byl spoluzakladatelem Unie evropských divadel a řadu let také jejím poradcem. Připravil řadu výstav, zejména scénografických, a to z převážné většiny věnovaných dílu významného českého scénografa prof. Josefa Svobody. Připravil i rovněž celou řadu publikací o současném světovém divadle. Působil a doteď působí jako programový poradce řady prestižních mezinárodních festivalů a díky své znalosti české divadelní kultury na nich prosadil účast českých divadelních souborů (např. činohra Národního divadla v Praze, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na zábradlí).

Daniel Herman, ministr kultury: „Je mi ctí, že jsem Vám dnes mohl předat tuto cenu a vyjádřit tak  i svůj hluboký obdiv a úctu k Vaší celoživotní práci. Velmi oceňuji a jsem hrdý na to, jakým způsobem dlouhodobě přispíváte k šíření dobrého jména české kultury v zahraničí.“

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

kategorie Tiskové zprávy