KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Bělobrádek: 'Antizeman' ani 'Antibabiš' nefungují. Vláda jedné strany je nebezpečná
Zpět

Bělobrádek: 'Antizeman' ani 'Antibabiš' nefungují. Vláda jedné strany je nebezpečná

Přidáno 29. 6. 2017 tiskové oddělení
Ilustrační foto
28.6.2017 17:06 ČRO Radiožurnál
Poslední průzkumy volebních preferencí nejsou pro koalici lidovců se Starosty a nezávislými příliš příznivé. Pro vstup do sněmovny potřebují desetiprocentní podporu voličů. Dvoučlenná koalice by se do sněmovny v těchto dnech zřejmě nedostala. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ale zůstává optimistický.

„Ještě jsme nezahájili kampaň, naše billboardy téměř nevidíte. A od Medianu jsme dostali devět procent. To je velmi dobré," řekl předseda lidovců Pavel Bělobrádek ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dodal také, že trend je narůstající. Navíc se podle něj pracuje s nepřesnými daty a průzkum není relevantní. „Náš průzkum hovoří v řádech úplně jinak oproti těmto průzkumům," poznamenal.

Koalice plánuje oslovit voliče v červenci, a to navzdory letním prázdninám.

Znalost značky by měly zvýšit plánované podprahové kampaně. Existuje také celá řada nerozhodnutých voličů, kteří váhají, zda mají jít k volbám a jestli to má smysl.

„Za posledních 25 let tady nikdy nebyl rozdíl mezi prvním nebo druhým na cílové pásce větší než pět procent. Jestli to bude 10 nebo 15, tak to svádí k určité monopolizaci. Není nikdy zdravé, když je takto dominantní síla, která ani v opozici nemá takto silnou alternativu," řekl Bělobrádek.

Zároveň ale přiznává, že se nechce vymezovat vůči vedoucímu subjektu, tedy hnutí ANO, protože to nijak nepomáhá. Antibabiš, Antizeman, Antitrump, antibrexit totiž podle něj nefungují.

„Otázkou číslo jedna není, kdo může být takto dominantní, ale že to může vůbec nastat," upozornil Bělobrádek.

Euro podporujeme, zní z KDU-ČSL

Ve volební kampani chce předseda lidovců mimo jiné upozornit na to, že by se mělo vládnout od spodu, tedy principem subsidiarity, aby si občané rozhodovali na obcích i v rodinách – stát se má podle něj spravovat, nikoliv řídit.

Svou roli budou v kampani hrát i evropské záležitosti. Lidovci jsou například příznivci vstupu eura. Volá po tom většina podnikatelů, jde také o politickou záležitost. Podle Bělobrádka ale bude důležité, jak budou podmínky nastavené.

Celý rozhovor si poslechněte ZDE

kategorie Z médií