KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Začátek konce Angely Merkelové?
Zpět

Začátek konce Angely Merkelové?

Přidáno 6. 9. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
5.9.2016 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Německá kancléřka den po volebním debaklu připustila, že za neúspěchem CDU v zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku stojí migrační politika vlády. Za prohru strany, která v jejím domovském regionu skončila až třetí za protiuprchlickou Alternativou pro Německo, kancléřka přebírá odpovědnost. Trvá ale na tom, že vstřícný přístup k uprchlíkům je správný a chce na něm dál stavět. Ze strany přitom zní stále důraznější kritika. Jak se proměnila politická nálada v Německu? Znamená to něco pro kancléřku? A je na obzoru konec migrační krize?

Téma pro předsedu sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/ a členam sněmovního zahraničního výboru Karla Raise /ANO/.

Ondřej Benešík: "Nemáme vlastní děti vychované v naší vlastní kultuře. Pokud ty děti nebudeme mít, tak je budeme muset nahradit někým jiným. A jsou jiné kultury, například ta muslimská, která ty děti má. To znamená je to náš existenční problém. Prosazujeme prorodinnou politiku tak, aby Evropané měli děti, které budou zachovávat naši kulturu. Uzavřením Shengenské hranice  se dočasně vyhneme nějakému problému, ale ten problém je přímo v nás. Ten je v Evropě, my prostě vymíráme."


Záznam pořadu naleznete ZDE


kategorie Z médií