KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Vicepremiér Bělobrádek hostem pořadu Partie TV Prima
Zpět

Vicepremiér Bělobrádek hostem pořadu Partie TV Prima

Přidáno 6. 6. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
5. 6. 2016 11:00 Prima Partie
O církevních restitucích, rozpočtu na vědu, návštěvě ministra kultury v Norimberku nebo situaci v koalici byla nědělní Partie na Primě s Pavlem Bělobrádekem a Vojtěchem Filipem. 

Vláda začala projednávat rozpočet na příští rok. Nejde to hladce. Vláda schválila navýšení výdajových rámců a šéf ANO Andrej Babiš se cítí podveden. Byl přehlasován. Jednalo se prý o peníze pro zdravotnictví a pro vědu. Babiš mluví o dvojkoalici ČSSD a KDU-ČSL. Pane vicepremiére, existuje něco takového ve vládě, v koalici?

Pavel Bělobrádek: "Je to samozřejmě nesmysl. Například členové vlády za KDU-ČSL hlasovali s členy vlády za hnutí ANO v návrhu ministerstva financí na navýšení finančních prostředků pro úpravu termálu. Takže nic takového neexistuje. Hlasujeme podle toho, co si myslíme, že je správné. A myslím si, že je to taková bludná představa, která občas zazní z úst pana ministra financí, kdy pan Babiš dlouhodobě říká, že všichni jdou proti němu a všichni se proti němu spikli a jenom čekáme, kdy to budou i marťani, takže tak to skutečně není. Na vládě se prostě hlasuje a občas hlasuje hnutí ANO se sociálními demokraty, občas my s ANO, tak to je, to život přináší."

Záznam pořadu můžete zhlédnout ZDE.

kategorie Z médií