KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 V Hradci je k vidění unikátní výstava fotografií polského ministra kultury Bogdana Zdrojewského
Zpět

V Hradci je k vidění unikátní výstava fotografií polského ministra kultury Bogdana Zdrojewského

Přidáno 15. 12. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 14. 12. 2016
Od 13. prosince 2016 je v galerii T Univerzity Hradec Králové k vidění unikátní a velmi působivá výstava fotografií významného polského politika a mezinárodně uznávaného fotografa Bogdana Zdrojewského. Ten ji přijede do Hradce Králové i přes svůj náročný program osobně zahájit. 

„Když jsem kandidoval do Evropského parlamentu, slíbil jsem, že do východních Čech přivedu více významných osobností a náš region tak zapojím do evropského dění,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je hlavní organizátor výstavy podpořené jak Královehradeckým krajem, tak i městem Hradec Králové. „Akce totiž nemá jen kulturní rozměr, bude mít také obrovský pozitivní dopad na posílení česko-polské spolupráce, která hraje v našem regionu stále větší roli,“ dodal Zdechovský a zmínil, že kvůli zapůjčení fotografií do Hradce Králové vyjednával s autorem více jak dva roky.

„Díky přítomnosti pana Zdrojewského přijedou do Hradce i další vlivní diplomaté a lidé angažující se v různých česko-polských organizacích, kdy se vlastně úplně poprvé naskytne příležitost, aby spolu mohli diskutovat o prohlubování vzájemných vztahů,“ upozorňuje Zdechovský a doporučuje udělat si na výstavu čas.

„Jsem přesvědčen, že tato výstava může každého potěšit v době před Vánoci a těsně po ní přivést na jiné myšlenky. Možná na ní dokonce návštěvníci zjistí, že si je polské a české vidění světa v mnohém podobné,“ uzavřel europoslanec.


Bogdan Zdrojewski je oblíbený polský politik, který v minulosti působil jako starosta Wroclavi. Od roku 2005 do roku 2014 zasedal v Polském Sejmu. Ve vládě Donalda Tuska od roku 2007 do roku 2014 působil jako Ministr kultury a národního dědictví. Od roku 2014 zastává funkci europoslance. Ve volném čase se věnuje fotografování. Jako jednomu z mála fotografů se mu podařilo dostat své fotografie do prestižních mezinárodních periodik o fotografování a řady galerií po celém světě.

kategorie Tiskové zprávy