KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Studentka Volební akademie žen Jaromíra Vítková: každá práce, má-li být úspěšná, stojí čas a energii
Zpět

Studentka Volební akademie žen Jaromíra Vítková: každá práce, má-li být úspěšná, stojí čas a energii

Přidáno 12. 2. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
12. 2. 2016
Jaromíra Vítková je od roku 2002 místostarostkou Boskovic. Na starosti má rodinnou politiku, živ. prostředí, vodní a odpadové hospodářství, dopravu, školství, neziskové organizace, cestovní ruch, památky a další. 

K tomu je také krajskou zastupitelkou a předsedkyní komise Rady Jihomoravského kraje pro soc. věci a rodinu. V KDU-ČSL je od r.1990, v současné době je to předsedkyně OV Blansko a místopředsedkyně KV Jihomoravského kraje. Před vstupem do politiky pracovala dlouho ve státní správě, kde se věnovala životnímu prostředí. Jaromíra je vdaná, má dvě dospělé děti. Syn Jaromír je stavební inženýr a pracuje pět let v Anglii. Dcera Terezka je lékařka a má dvě dcerky, Adélku (5) a Klárku (2). Ve volném čase se věnuje vnučkám, cyklistice, kultuře a četbě. 

Co Vás původně přivedlo do politiky a co Vás v ní drží?

Nebyla jsem spokojená s řadou věcí u nás v Boskovicích, takže nejvíc asi zájem o naše město a snaha o zlepšení života v něm.

Co byly nebo jsou největší výzvy? Čelí političky jiným výzvám než politici?

Jistou výzvou je každý úkol, který je třeba vyřešit. Je to stejné jako v každém oboru a politika je také řemeslo.

Jaké jsou vaše nejlepší a nejhorší zážitky z volebních kampaní?

Nejvíc toho člověk zažije při kontaktní kampani, která je ostatně nejlepší. Naopak zkušenost s některými médii už tak pozitivní nebyla. 

Proč se hlásíte na Volební akademii žen a co byste se tam chtěla naučit?

Nejvíce asi kvůli sdílení zkušeností a postřehů v kolektivu lidí, kteří se taky připravují na volby. Odborníci na přednáškách zase naučí, jak nejlépe na volební kampaně. 

Co byste poradila členkám KDU-ČSL, které by chtěly kandidovat, ale zatím váhají, zda mají dost času, zkušeností atp?

Počítat s tím, že jakákoliv práce, pokud má být úspěšná, stojí čas, energii,….

  • Volební akademie žen je tréninkový program určený členkám a příznivkyním KDU-ČSL. Cílem Akademie je zvýšit počet a úspěšnost kandidátek na všech úrovních české politiky. Studentky absolvují celkem 14 hodin výuky a tréninku (4 přednášky, 6 praktických tréninků, cca 7 hodin skupinové práce, 2 besedy) zaměřených především na mediální komunikaci, politický marketing a volební kampaně, etiketu, protokol a veřejné vystupování.

 

  • Akademie proběhne od 1.-3. dubna 2016 v Havlíčkově Brodě. Ubytování a strava pro účastníky jsou zajištěny. Přihlášky (CV+motivační dopis) mohou zájemkyně posílát až do 7. března na adresu info@melabykandidovat.cz.