KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Spor o muslimskou studentku
Zpět

Spor o muslimskou studentku

Přidáno 21. 4. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
20.4.2016 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Studenti Gymnázia v Teplicích spouštějí kampaň na podporu muslimské spolužačky. Desítky lidí ředitele po e-mailu žádaly, aby dívku kvůli nošení šátku a údajné propagaci islámu vyloučil. Ten odmítl. Teď se za muslimku postavili spolužáci.

Proč? Odpoví student a předseda Parlamentu Gymnázia Teplice Tomáš Kučera. Politickou rovinu rozebereme se senátorem Liborem Michálkem /nestr. za KDU, SZ, Piráti/ a předsedou senátního podvýboru pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřím Čunkem /KDU-ČSL/.

Jiří Čunek: „My dnes po těch třech letech už vidíme, že musíme bránit i ty své zvyky, protože to je takové předpolí, ze kterého u nás vyrostla naše ústava a naše zákony, takže ten křesťanský způsob života, který se projevuje vlastně na každém kroku, protože on je i v našich zákonech, je zcela jiný než zákony v islámských zemích, ze kterých tito lidé přicházejí. Ti lidé, kteří páchají teroristické útoky, například ve Francii, vlastně jakoby přeskočili generaci. Většinou jsou to lidé, kteří se nějak významně neuplatnili v té společnosti, pocházejí z ghett a ta frustrace se potom projevila v tom, že se vrátili ke kořenům, ale v tom špatném. A já jsem přesvědčen, že právě pro tuto zkušenost my nesmíme připustit, aby nám tady taková ghetta vyrostla. A to předchází těm problémům."


Záznam pořadu neleznete ZDE.

kategorie Z médií