KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Ruské vojsko ve světě
Zpět

Ruské vojsko ve světě

Přidáno 12. 10. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
11.10.2016 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Rusko posiluje svou vojenskou sílu ve světě. V Sýrii se jeho pronajatá námořní základna v Tartúsu změní na trvalou. Potvrdil to náměstek ministra obrany Nikolaj Pankov. Už v pátek přitom poslanci potvrdili smlouvy, které zřídí v Sýrii i stálou leteckou základnu Latákíja. V dumě navíc Pankov mluvil i o dalších zvažovaných základnách ve světě – Moskva prý opět uvažuje o aktivaci zařízení bývalého Sovětského Svazu ve Vietnamu a na Kubě. Zvýšila navíc i početní stavy vojáků a techniky v Krymském Sevastopolu a v Kaliningradské enklávě, která sousedí se státy NATO v Pobaltí. Několik základen Rusko udržuje i na Kavkaze a ve středoasijských republikách.

Co sleduje Moskva novými přesuny vojsk? Reaguje na vnější nebezpečí a situaci ve světě, nebo je sama hrozbou? Probereme s europoslankyní Michaelou Šojdrovou /KDU-ČSL/ a poslancem Milanem Šarapatkou /nestr./.

Michaela Šojdrová: "Já myslím, že Česká republika reaguje na celkový vývoj bezpečnostní ve světě, posiluje obranný rozpočet, chceme být platnými členy NATO, plnit si své úkoly, které tady máme. Myslím, že pro nás je právě NATO tím důležitým obranným svazkem a na ten se musíme spoléhat, ten musíme držet a posilovat. Takže rozhodně to pro nás je také výzva."

Záznam pořadu nelaznete ZDE.

kategorie Z médií