KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Poslanec Kaňkovský se na Třebíčsku věnoval sociálním oblastem
Zpět

Poslanec Kaňkovský se na Třebíčsku věnoval sociálním oblastem

Přidáno 2. 12. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
24. 11. 2016
Ve středu 23. listopadu navštívil v rámci pravidelných cest regionem poslanec Vít Kaňkovský třebíčský okres. Cílem jeho cesty byl tentokrát třebíčský Domov pro seniory a Domácí hospic sv. Zdislavy a poté radnice v Dalešicích.

V úvodní části programu poslanec navštívil Domov pro seniory v Třebíči na Kubešově ulici, kde si prohlédl za doprovodu ředitelky Heleny Chalupové a celého širšího vedení domova jeho provoz. Ředitelka Chalupová vyzdvihla pracovní nasazení a odbornou způsobilost celého pracovního kolektivu domova. Se zaměstnanci poslanec hovořil o jejich práci a seznámil je i s připravovanými legislativními změnami v této oblasti sociální péče. „Opět pro mě bylo setkání se zaměstnanci velmi podnětné. Je třeba, aby se jejich praktické zkušenosti odrazily i v chystané legislativě,“ uvedl Kaňkovský, který ve Sněmovně předložil pozměňovací návrh k rozpočtu MPSV na rok 2017, ve kterém navrhuje zvýšení investic do sociálních služeb o 322 milionů.

V sídle Domácího hospice sv. Zdislavy byl poslanec seznámen vedoucí Evou Vráblovou a primářem Pavlem Svobodou se strukturou a činností této organizace. Podstatná část diskuse se zaměstnanci hospice se vedla o názorech veřejnosti i odborníků na terénní služby domácích hospiců a klasického kamenného hospice. „Podle mého názoru je nezbytný souběh obou forem, tedy jak terénního, tak i kamenného hospice,“ vyjádřil své přesvědčení poslanec. „Je zjevné, že na Třebíčsku je tato činnost vykonávána v rozsahu, která nemá obdoby v rámci celé republiky. Ale je třeba odvést v rámci legislativy ještě velký kus práce zejména ve standardizaci úkonů sociální péče a snížení velkých rozdílů v nákladovosti u jednotlivých poskytovatelů,“ doplnil Vít Kaňkovský.

Závěrečná část programu celého dne byla věnována městysi Dalešice. Nejprve se poslanec Kaňkovský setkal se starostou Jaroslavem Zadražilem a místostarostou Rudolfem Špačkem v místním pivovaru. Následně se na radnici městyse uskutečnilo setkání se zástupci Mikroregionu Hrotovicko, se kterými poslanec prodiskutoval některé z oblastí veřejného života v této části okresu Třebíč. „Jako nejpalčivější problém je bezesporu dostavba V. bloku JE Dukovany. Rád jsem si vyslechl připomínky zástupců mikroregionu k současné podpoře sociálního bydlení, což je téma, kterému se coby místopředseda Výboru pro sociální politiku také věnuji,“ uvedl Vít Kaňkovský po jednání, na kterém se hovořilo i například o dostupnosti zdravotní péče na venkově či o nutnosti rekonstrukce důležitých komunikací,  konkrétně o potřebě vybudovat kruhový objezd na nebezpečné křižovatce na křížení tras Hrotovice -Slavíčky a Dalešice - Rouchovany.