KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Peníze na opravy krajských silnic budou i v příštím roce
Zpět

Peníze na opravy krajských silnic budou i v příštím roce

Přidáno 12. 12. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 12. 12. 2016
Finance pro opravy krajských silnic (silnice II. a III. třídy) až do výše 3,5 mld prosadil do státního rozpočtu na rok 2017 jihomoravský poslanec KDU-ČSL Jaroslav Klaška. 

"Prosperita našich firem se točí na kolech silniční dopravy a dobrá silnice zkracuje cestu k úspěchu. Řada firem je přímo závislá na exportu svých výrobků po krajských silnicích. Navrhnul jsem Sněmovně doprovodné usnesení ke státnímu rozpočtu, aby vláda převedla nevyčerpané státní peníze na dálnice a silnice I. tř. z r. 2016 na opravy krajských silnic v r. 2017. A pokud jich bude málo, aby je až do výše 3,5 mld. Kč doplnila z rozpočtu 2017. A sněmovna můj návrh sto čtyřiceti osmi hlasy přijala," představil svůj úspěch místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jaroslav Klaška.

Už v uplynulých dvou letech poslanec úspěšně lobboval za finance pro krajské silnice. Tehdy stát uvolnil 4,4 a 3 miliardy Kč. Stinnou stránkou četných oprav byla ale jejich nedostatečná koordinace. A to ve chvíli, kdy došlo k opravě jedné ze silnic, současně její objízdné trasy a nešťastně i kolejí náhradní železniční dopravy. "Svolal jsem v jihomoravském kraji dvě koordinační schůzky a dalších dvou jsem se zúčastnil na kraji. Požadoval jsem lepší komunikaci mezi jednotlivými aktéry oprav, aby nedocházelo ke kolonám a zbytečným nehodám. Podle délky kolon letošního roku z toho ale mám rozporuplný pocit. Slovy klasika: Snažili jsme se, ale dopadlo to jako vždycky," upřesňuje místopředseda podvýboru pro dopravu Klaška.

Vedle této finanční injekce do krajů se Češi na návrh poslance Klašky dočkají o 100 mil. více na opravy kulturních památek.

Foto k dispozici na:  http://jaroslav-klaska.cz/galerie/

Schválené návrhy poslanců KDU-ČSL do státního rozpočtu:
- Návrh Pavla Bělobrádka 100 milionů navíc na vysoké školství (zvýšení kapitoly ministerstva školství o 100 milionů Kč na platy akademických a výzkumných pracovníků z kapitol Úřadu vlády);
- Návrh Jaroslava Klašky a dalších poslanců 100 milionů Kč navíc na kulturní památky (programy na Záchranu architektonického dědictví a Záchranný fond kulturních památek);
- Návrh Víta Kaňkovského 322,56 milionů Kč na výstavbu a opravy majetku v sociálních službách.

kategorie Tiskové zprávy