KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Pavel Svoboda: Jsem rád, že můžeme Mariupolu pomoci
Zpět

Pavel Svoboda: Jsem rád, že můžeme Mariupolu pomoci

Přidáno 24. 10. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 24. 10. 2016
V rezidenci primátorky hlavního města Prahy byla dnes (24. října 2016) podepsána darovací smlouva týkající se dvou tramvají typu T3SU, které poputují jako pomoc do válkou poničeného ukrajinského přístavu Mariupol. 

Na počátku celého projektu byla mise několika členů Evropského parlamentu, kteří v květnu loňského roku v rámci skupiny Přátel evropské Ukrajiny navštívili na pozvání ukrajinských poslanců Mariupol a bitevní linii u Širokyna. Mezi těmito europoslanci byl i Pavel Svoboda (ELS/KDU-ČSL). „Bylo zřejmé, že město bylo značně poničené ostřelováním ruských separatistů. Při prohlídce výsledků proruských sil na civilní cíle v Mariupolu jsme se ptali, jak můžeme pomoci," vysvětluje europoslanec a dodává, že odpovědí z ukrajinské strany byla prosba, zda by se nepodařilo sehnat nějaké vyřazené tramvaje.

Europoslanec Pavel Svoboda se tak hned po návratu z Ukrajiny rozhodl jednat a oslovil paní primátorku Krnáčovou a vedení Dopravního podniku hlavního města Prahy, zda by z jejich strany taková pomoc nebyla možná. Reakce byla pozitivní a společnost se koncem minulého roku rozhodla, že daruje Mariupolu dvě z vyřazených tramvají typu T3SU. Dar pak schválili i pražští radní. „Jsem moc rád, že tramvaje na Ukrajinu poputují, a že se tento projekt podařilo, díky přístupu pražského dopravního podniku a magistrátu, rychle zrealizovat. Obyvatelům Mariupolu tak nejen pomůžeme, ale i tímto skutkem dokážeme naše přátelství," dodává Pavel Svoboda.

Slavnostního aktu podpisu darovací smlouvy se mimo europoslance Pavla Svobody zúčastnili i primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, primátor ukrajinského Mariupolu Vadym Boichenko, ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Gillar a další.

kategorie Tiskové zprávy