KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Pavel Bělobrádek: 28. říjen patří nám všem
Zpět

Pavel Bělobrádek: 28. říjen patří nám všem

Přidáno 25. 10. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tiskové prohlášení, 25. 10. 2016

Oslava státního svátku se zvrhává v nedůstojné politikaření, osobní osočování a vyřizování účtů, popřípadě k osobní politické prezentaci. To odmítám, podle mého názoru tento den nepatří nikomu, patří všem občanům a má lidi spojovat, ne rozdělovat. 

Naši poslanci a senátoři se rozhodli na Hrad nejít. Je to jejich osobní rozhodnutí. Nemáme k tomu žádné usnesení, není to žádný stranický diktát, naši lidé to tak prostě cítí, každý sám za sebe.

Rád bych vyzval k usmíření. Neodsuzujme ty, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodnou na Hrad v pátek jít. Není dobré lidi rozdělovat na dobré a zlé podle toho, jak se rozhodnou oslavit státní svátek. Není dobré, aby ti, kteří hovoří o hodnotách, tyto hodnoty pošlapávali. Neoplácejme stejnou mincí. Nenechte si svátek vzít. Můžeme ho každý oslavit, jak uznáme za vhodné. S rodinou, ve své obci, s těmi, s nimiž chceme být, případně si připomenout padlé bojovníky. Důstojně a s úctou, jaká tomuto dni náleží. Já sám oslavím 28. říjen na Vítkově. Odmítám onu politizaci státního svátku a jeho zneužívání k politické agitaci.

Zaznamenal jsem, že prezident Zeman je ochoten zvážit vyznamenání pana Bradyho při jiné příležitosti. Takové gesto považuji za rozumné a jsem přesvědčen, že by i premiér měl zvážit, zda neudělit panu Bradymu medaili Karla Kramáře.
 

Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL

Záznam z tiskové konference naleznete ZDE

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz


kategorie Tiskové zprávy