KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Osobní dopis Pavla Bělobrádka s vyjádřením k lživým tvrzením Nely Liskové
Zpět

Osobní dopis Pavla Bělobrádka s vyjádřením k lživým tvrzením Nely Liskové

Přidáno 8. 1. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Vážení členové a příznivci.

Již delší dobu se prostřednictvím emailů a sociálních sítí šíří hoax, jehož autorkou je Nela Lisková (neúspěšná kandidátka, která prošla několika stranami). Obracíte se s ním na mě a ptáte se, co to má znamenat. V tomto vylhaném textu mi jsou vkládány do úst dva nehorázné výroky. Ani jeden z nich jsem nikdy a nikde neřekl.

1. Lež Nely Liskové:

„Bělobrádek nás ženy vyzývá, abychom se uvolily v rámci zvýšení populace ke styku s imigranty, což považuji za nehoráznou prasárnu a pohrdání námi, českými ženami.“

Skutečnost:

Ve skutečnosti jsem na tiskové konferenci řekl, že demografické potíže, které naší zemi hrozí v důsledku nízké porodnosti, mohou do jisté míry vyřešit uprchlíci, kteří se v naší zemi rozhodnou zůstat:

Zároveň (Pavel Bělobrádek) připomněl demografické potíže, které Česku kvůli nízké porodnosti do budoucna hrozí. Nevadilo by mu proto, kdyby se tito uprchlíci po skončení násilí v jejich domovině rozhodli v České republice zůstat. O přijmutí uprchlíků bude ve středu jednat vláda. Bělobrádek očekává, že se bude jednat řádově o stovky běženců.

(Tisková konference po jednání poslaneckého klubu KDU-ČSL 7. 7. 2015)

2. Lež Nely Liskové:

„Další výrok pana Bělobrádka, kdy konstatuje, že naše zákony imigranti dodržovat nebudou muset, protože by to byl vůči nim projev neúcty a fašismu je taky nepřijatelný.“

Skutečnost:

...To, co musíme vyžadovat (s důrazem) - aby ti, co sem přicházejí, tohle plnili. A pokud to plnit nebudou a pokud nebudou plnit naše ústavní principy, pokud nebudou plnit ty základní hodnoty, které máme, pak musí tvrdě dostat jasně na srozuměnou, že buď je budou respektovat, nebo holt budou potrestáni. To myslím, že je zcela evidentní... Já jsem říkal, že ti, kteří sem přijdou, tak od nich musí prostě být tvrdě vyžadováno, aby dodržovali naše zákony, naše pravidla. Nic jiného jsem neříkal...

(Stenozáznam z jednání Poslanecké sněmovny - neupravený)

Kromě těchto dvou vystoupení, které Nela Lisková hrubě překroutila zcela proti jejich smyslu, jsem mnohokrát řekl, že imigrace pro KDU-ČSL není a nemůže být řešením demografického deficitu. Tím je naopak podpora českých rodin. Toto jsme i prosadili do usnesení Poslanecké sněmovny k migraci.

Rovněž neustále opakuji – v médiích i na besedách s občany - že naprosto nezbytnou podmínkou pro každého, kdo chce žít v České republice, je povinnost dodržovat českou ústavu a zákony, občanské svobody včetně svobody slova, vzdát se prvků neslučitelných s ústavou, diskriminace žen a jinověrců, naučit se jazyk a respektovat naši kulturu a zvyky.

Další podrobnosti k názorům, postojům a návrhům řešení problému migrace můžete nalézt na našem webu www.kdu.cz.

Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL