KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Návštěva čínského prezidenta v ČR
Zpět

Návštěva čínského prezidenta v ČR

Přidáno 8. 4. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
7.4.2016 21:30 ČT 1 Máte slovo
Minulý týden jsme zažili slavnostní návštěvu prezidenta Čínské lidové republiky. Byl přivítán okázalými poctami, jaké v naší novodobé historii nemají obdoby. Byla tato pompéznost adekvátní? Nebo patolízalská? Je nutné se kvůli ekonomickému prospěchu klanět? A byla porušena či omezena svoboda projevu občanů anebo je veškerá kritika neopodstatněná? 

Hosté byli ministr kultury Daniel Herman, ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček, ředitel Epoch Times v Londýně Zbyněk Halu–Zahálka, předseda senátorského klubu SPO + KSČM + Severočeši Jan Veleba, prodemokratický aktivista Jan Rovenský a botanik z Pardubic Pavel Křivka.

Daniel Herman: "Jsem přesvědčený, že míra servility nebyla hodná suverénní země se 150letou demokratickou tradicí tady v srdci Evropy. Vypadalo to spíš, jako když panovník přijíždí do své kolonie. To znamená, myslím, že to bylo přehnané. A to není nic proti obchodní výměně s Čínou, to je jistě v pořádku. Ale znovu říkám, míra servility přestoupila určitou míru."

Záznam pořadu naleznete ZDE

kategorie Z médií