KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 NATO a migrační krize
Zpět

NATO a migrační krize

Přidáno 12. 2. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
11.2.2016 22:00 ČT 24 Události, komentáře
NATO se zapojí do řešení uprchlické krize – jeho síly by měly zpomalit příliv migrantů do Evropy a bojovat proti pašerákům lidí v Egejském moři. Příslušné jednotky už prý do oblasti vypluly. Mělo by jít o 5-7 vojenských plavidel pod velením německých jednotek. Operace by se podle zdrojů blízkých vedení aliance měly účastnit i řecké a turecké vojenské lodě. Vzhledem k napětí, které mezi oběma státy panuje, ale budou působit jen ve svých výsostných vodách.

Co znamená vstup NATO do řešení migrační krize? Probrali jsme s poslanci  Ivanem Gabalem /KDU-ČSL/, Helenou Válkovou /ANO/ a Martinem Lankem /Úsvit-NK/.

Ivan Gabal: "Tato niciativa vzešla z dohody kancléřky Merkelové s tureckým premiérem v Ankaře, ke které se připojilo Řecko. Už sama tato kombinace těchto tří zemí je podle mého názoru dobrý příslib. Na druhou stranu je potřeba říct, že NATO nebude dělat nic jiného než odposlechy, informace a monitorování. Nebude zasahovat. V případě, že se bude potápět loď nebo dojde tam k nějaké humanitární situaci, tak ty lidi vytáhne a odveze je zpátky do Turecka."

Na záznam pořadu se můžete podívat ZDE

kategorie Z médií