KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Na Broumovsku chybí pediatři, zájem o region přesto stoupá
Zpět

Na Broumovsku chybí pediatři, zájem o region přesto stoupá

Přidáno 23. 9. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 23. 9. 2016
V rámci svých poslaneckých dnů navštívil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Broumovsko, kde se sešel s představiteli města a podnikateli, aby společně probrali udržitelnost koncepce kulturního rozvoje města a možnosti rozšíření turistické atraktivnosti města.

"S panem europoslancem Zdechovským jsme se sešli při jednání s Agenturou pro rozvoj Broumova, abychom projednali další strategii postupu při pracích na zápisu památek Broumovska na výrazné české, evropské a světové seznamy,“ říká broumovský děkan Martin Lanži, který se Zdechovským spolupracuje na zapsání Broumovských kostelů na seznam kulturního dědictví UNESCO.


„Konkrétně jsme také hovořili o tom, jak pokračovat v postoupení broumovské skupiny do vyšší památkové péče a jak by bylo možné navázat komunikaci s polskými sousedy ohledně dalších společných aktivit. Také jsme se dotkli tématu, jak zajistit finanční prostředky pro broumovský festival klasické hudby,“ doplňuje Lanži.

Na Broumovsku chybí pediatři

„Během společného pracovního oběda s místními podnikateli a lidmi, kteří jsou angažováni v místním dění a politice, se hodně mluvilo o významu EU při zjednodušování procesů mezinárodní spolupráce, kdy vyšlo najevo, že na Broumovsku např. zásadně chybí pediatři, ačkoliv na blízké polské straně je lékařů naopak nadbytek. České pojišťovny ale bohužel neproplácí zahraniční doktory. S tímto tématem rozhodně budu dál pracovat v Bruselu, protože nevidím důvod, proč by členské státy nemohly více spolupracovat v oblasti dostupnosti zdravotní péče,“ uvedl po jednání europoslanec Tomáš Zdechovský.

Broumovské podniky slaví úspěchy v zahraničí

Po diskuzi se studenty na místním gymnáziu a besedě s farníky, navštívil Zdechovský i několik místních firem. První byla společnost VEBA, kde od sedmdesátých let pracuje jako ředitel Josef Novák, kterému se podařilo vybudovat podnik, který dodává své textilní produkty do Evropy, Afriky i Asie. Další byla společnost Hobra vedená jedním z nejaktivnějších lidí regionu, Janem Školníkem, který podnik před dvaceti lety převzal se svým otcem v nepříliš dobrém stavu, nyní dodávají filtrační zařízení významným evropským firmám.

„Jedná se o ukázkový příklad firem s tradicí, které se díky schopnému vedení a kvalitním výrobkům skutečně dokázaly prosadit i v zahraničí. Mám velkou radost, že jsou na Broumovsku takto šikovní lidé a určitě se sem opět rád vrátím,“ uzavírá Zdechovský, který se pak ještě setkal s majiteli golfového hřiště Grosshof a střelnice Walzel, kteří letos zaznamenali nárůst návštěvníků o téměř třicet procent.

Kontakt:
Tomáš Zdechovský
+ 420 774 888 300
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu
 

kategorie Tiskové zprávy