KDU.breadcrumbs.homeAktuality Archiv 2016 Ministr kultury potvrdil ve funkcích ředitelku Pražského filharmonického sboru a ředitele České filh
Zpět

Ministr kultury potvrdil ve funkcích ředitelku Pražského filharmonického sboru a ředitele České filharmonie

Přidáno 30. 11. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 29. 11. 2016
V pátek 25. listopadu 2016 proběhlo jednání Komise pro výběr kandidáta na funkci generálního ředitele České filharmonie (ČF) a ředitele Pražského filharmonického sboru (PFS), jehož součástí byly osobní pohovory s uchazeči.

Do výběrového řízení, vyhlášeného dne 9. září 2016, se přihlásil jeden uchazeč o funkci generálního ředitele ČF a dva uchazeči o funkci ředitele PFS. Ministr  kultury Daniel Herman se ztotožnil s doporučením výběrové komise jmenovat do funkce generálního ředitele ČF pana MgA. Davida Marečka, Ph.D. a do funkce ředitelky PFS paní PhDr. Evu Sedlákovou, a to s ohledem na výborné hodnocení obou navržených kandidátů i s přihlédnutím k dosavadním výsledkům jejich činnosti ve funkci.

„Blahopřeji paní ředitelce i panu řediteli. To, že jsem mohl oba v jejich funkcích potvrdit, svědčí o velmi kvalitní a zodpovědné práci, kterou pro naše příspěvkové organizace – Pražský filharmonický sbor i Českou filharmonii – odvádějí. Na další spolupráci s nimi se proto upřímně těším,“ uvedl ministr kultury Daniel Herman.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK ČR

kategorie Tiskové zprávy