Zpět

Migrace a terorismus

Přidáno 1. 4. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
31.3.2016 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Visegrádská čtyřka chce, aby unie řešila migraci přímo s dotčenými zeměmi západního Balkánu. Na jednání ministrů zahraničí v Albánii to řekl Lubomír Zaorálek. Po uzavření tradiční balkánské cesty panují obavy, že právě přes Albánii povede náhradní trasa uprchlíků do západní Evropy. Jak obtížně Evropa hledá cestu z uprchlické krize? 

Odpovídal poslanec a předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík /KDU-ČSL/ a poslankyně Miroslava Němcová /ODS/. Sněmovní výbor dnes řešil i financování terorismu. Spojíme se také se zahraničním zpravodajem ČT Davidem Miřejovským, který situaci na hranicích sleduje.

Ondřej Benešík: "Výhrady máme k liberalizaci vízové povinnosti s Tureckem. A to z toho důvodu, že liberalizovat vízovou povinnost s Tureckem v řádu několika málo měsíců, kdy je evidentní, že Turecko je propustná země, kdy má svoji vlastní vízovou politiku s třetími zeměmi, se kterými nemá liberalizovanou vízovou politiku Evropská unie, je samozřejmě problém. Čili tento požadavek Turecka my vidíme jako nereálný. Právě proto jsme se proti tomu postavili."

Na záznam pořadu se můžete podívat ZDE

kategorie Z médií