KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Marian Jurečka hostem Interview ČT24
Zpět

Marian Jurečka hostem Interview ČT24

Přidáno 11. 1. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
8.1.2016 ČT 24 Interview ČT24
Poslanci dnes znovu bez výsledku několik hodin debatovali o elektronické evidenci tržeb. Pravicová opozice schválení zákona opět úspěšně blokovala a tak se k nim politici znovu vrátí za dva týdny. Podle předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka chce koalice zákon ve sněmovně prosadit do konce ledna, a to všemi možnými prostředky. Co to znamená a jak velký problém představují pro premiéra úniky z jeho elektronické pošty? Zeptali jsme se místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky.

Německem posledních dnů hýbe aféra se sexuálním obtěžováním žen během silvestrovské noci v několika městech muži afrického a arabského původu. Pro tvrdý postih a vyhoštění pachatelů je i kancléřka Merkelová. Změní podle vás tahle kauza přístupu Unie k běžencům?
Marian Jurečka: "My bychom měli umět velice dobře odlišovat, kdo opravdu tu pomoc potřebuje a ti, kteří se chovají tímto způsobem okamžitě vyhostit a jednoznačně tvrdě tyto incidenty trestat. Jsme připraveni pomoct těm, kteří to opravdu potřebují, ale musí dodržovat naše pravidla, naše zvyklosti a zapomenout na právo šaría. Prostě žena je u  nás člověk, kterého si vážíme, je to můj partner, jsme na stejné úrovni a na nadřazenost mužů ať tady zapomenou. To tady nemůžeme v Evropě a v České republice tolerovat ani náhodou."

Záznam pořadu naleznete ZDE.

kategorie Z médií