KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci
Zpět

Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci

Přidáno 19. 7. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 19. 7. 2016
Ministr kultury dnes v odpoledních hodinách pozval do Nostického paláce přes 60 seniorů z pražských Domovů pro seniory na kytarový koncert skladatele a profesora Štěpána Raka.

„Jsem velmi rád, že Vás mohu o prázdninách přivítat tady v Nostickém paláci. Věřím, že toto naše setkání nastartuje sérii dalších kulturních akcí na půdě Ministerstva kultury, a že nám i Vy svým zájmem a přítomností pomůžete otevřít dveře k dalším představením a milým setkáním na půdě krásného barokního paláce. Našim záměrem totiž je, aby právě tyto historické prostory sloužily i kultuře živé,“ řekl Daniel Herman.

Koncert  profesora Štěpána Raka se jmenoval  „S KYTAROU KOLEM SVĚTA“. Přítomní senioři společně s Danielem Hermanem slyšeli ukázky hudby různých zemí a světadílů v kytarových úpravách tohoto slavného virtuosa.

V Konírně Nostického paláce zazněly písně, skladby a slavné melodie ze Slovenska, Ukrajiny, Ruska, Japonska, Číny, Itálie, Francie, Anglie, Španělska, USA a samozřejmě i Vzpomínka na Prahu.

Štěpán Rak se narodil 8. 8. 1945. Je světovým kytarovým virtuosem, skladatelem a pedagogem. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel. Po celá desetiletí rozdává radost po celém světě svým originálním kytarovým přednesem. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména však skladeb pro sólovou koncertní kytaru, která je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Svá hudební díla vydává tiskem i na deskách a to jak u nás, tak i v zahraničí.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK ČR

kategorie Tiskové zprávy