KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Evropská unie na rozcestí?
Zpět

Evropská unie na rozcestí?

Přidáno 29. 6. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
28.6.2016 20:00 ČT 24
Poprvé po britském hlasování se večer v Bruselu setká britský premiér David Cameron s šéfy států a vlád zemí Evropské unie. Očekává se, že je seznámí s představou Londýna, jak teď dál. Německá kancléřka Angela Merkelová v projevu v Bundestagu vzkázala Britům, že kdo vystoupí z unie, nemůže čekat, že se zbaví povinností, ale bude nadále užívat práv. Podle ní může Británie zůstat součástí společného evropského trhu, bude však muset přijmout jeho podmínky, včetně volného pohybu osob. Kdy Velká Británie oficiálně odstartuje proces, na jehož konci bude odchod země z Evropské unie? A může být ještě jedno britské referendum, jak naznačují někteří britští politici? 

Devadesátka ČT24 dnes s hlavním hostem Ondřejem Benešíkem/ KDU-ČSL/, předsedou sněmovního výboru pro evropské záležitosti.

Ondřej Benešík: "Je velmi důležité sdělit, že v současné době se nic nemění. Spojené království je členským státem Evropské unie, je vázáno smlouvami a podmínkami, které v současné době platí. Naši občané ve Spojeném království jsou chráněni a jejich práva nejsou nijak zkrácena. V tuto chvíli platí ten stav, za kterého oni do Spojeného království odcházeli. Takže ta ochrana českých občanů ve Spojeném království je naprosto prioritní a myslím si, že i oficiální autority Spojeného království to takto vnímají."

Záznam po naleznete ZDE

kategorie Z médií