KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Daniel Herman dnes v sídle Ministerstva kultury diskutoval se studenty gymnázia
Zpět

Daniel Herman dnes v sídle Ministerstva kultury diskutoval se studenty gymnázia

Přidáno 5. 12. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 2. 12. 2016
 V Nostickém paláci se dnes sešel ministr kultury se studenty Gymnázia Na Zatlance v Praze 5. Diskutující se zajímali jak o náplň práce ministra kultury a působnost resortu, který řídí, tak o výkon funkce poslaneckého mandátu.

Studenty zajímala též problematika majetkového vypořádání se státu s církvemi a náboženskými společnostmi, názor ministra na aktuální politický vývoj jak v ČR, tak ve světě. Ptali se i na jeho dojmy ze setkání s Jeho Svatostí 14. Dalajlamou i na události, které poté rezonovaly českou politickou scénou.

„Je osvěžující a pro mne osobně i nesmírně přínosné hovořit s mladými lidmi, poznávat jejich pohled na svět a dění v něm, diskutovat  s nimi o společenských i politických tématech a vyslechnout jejich názory na dění doma i v zahraničí. Jsem rád, že mají mladí lidé díky demokracii u nás jiné možnosti studia, získávání informací a zkušeností, než měla generace moje. Je to dobrý signál i do budoucnosti, protože ti, kterým nejsou lhostejné aktuální otázky každodenního dění ve společnosti, jsou zárukou toho, že se budou aktivně podílet i na budoucím vývoji naší země jako logické součásti střední demokratické Evropy  s orientací na naše západní sousedy, a že budou přirozeně respektovat a ctít kořeny, ze kterých jsme vzešli,“ uvedl ministr kultury po setkání se studenty.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK ČR

kategorie Tiskové zprávy