KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Bob Fliedr: S Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku míříme vysoko
Zpět

Bob Fliedr: S Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku míříme vysoko

Přidáno 1. 8. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
1. 8. 2016
Před několika týdny zahájil svoji činnost Institut pro křesťansko-demokratickou politiku. Jaké si institut klade cíle? Jaké osobnosti se podílejí na jeho činnosti? A s jakými vizemi vstupuje do veřejného prostoru? Na otázky odpověděl ředitel institutu Bob Fliedr. 

Proč Institut vznikl?

Proto, aby pomohl obnovit důvěru lidí v to, že politika se dá dělat jako poctivé a tvořivé řemeslo. Aby pomáhal hledat cestu z malérů, na něž je zaděláno v evropské politice. Aby vnášel nové impulsy do veřejné debaty z pohledu křesťanské demokracie na člověka a společnost a promýšlel a moderně interpretoval hodnoty, na kterých vyrostla evropská civilizace.

Jaké jsou jeho cíle?

Naplňovat to, proč vznikl. A taky hledat nové politické talenty. Víte, kus života jsem zasvětil práci pro děti a mladé lidi. Byl bych moc rád, kdyby Institut probouzel v mladých lidech zájem o věci veřejné.

Čím se liší od jiných politických think-tanků u nás?

Na to se těžko odpovídá pár měsíců poté, co IKDP vznikl. Ještě jsme nic nepředvedli, ale máme inovativní know-how, výborný tým, míříme vysoko. Chceme být nejlepší. Položte mi tuhle otázku za pět let (smích).

Které osobnosti jsou s Institutem spojeny?

Například senátor Václav Hampl, pedagog a bývalý český premiér Petr Pithart, socioložka a bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Pavel Svoboda, teolog a přírodovědec Marek Orko Vácha nebo europoslanec Jerzy Buzek. Více je na www.ikdp.cz.